psoriaas 12.09.03 / Ravimid

Külastaja küsib:

Milliseid psoriaasi leevendavaid ravimeid võiksin kasutada raseduse algsel perioodil? Kole ka suure varba küüne all,mille paksenemine muudab kõndimise väga valulikuks. Siiani olen kasutanud Daivonexi.

Arst vastas:

Kalle Kurvits

dr Kalle Kurvits

Proviisor

Tartu Uus Apteek

Tere,

Vabandan hilise vastuse pärast, miskipärast ei saanud tavapärast teadet küsimuse laekumise kohta.

Psoriaasiravimid on enamuses retseptiravimid, seda enam, et raseduse ajal peaks kõikide ravimite tarvitamine toimuma arsti kontgrolli all. Vähemalt lugege kasutusjuhend ka ise läbi, siis leiate, et Daivonexi kasutamine raseduse ja imetamise ajal ei ole soovitatav.

Käsimüügis on nahapaksendite vastu Kerasal (lahus ja salv), kuid ka nende kasutamisel peaks rase ettevaatlik olema (mitte kasutada suurtel nahapindadel, varbal ehk võib).
Kerasali infot saate lugeda aadressil:
http://www.magnum.ee/cgi-bin/script/raviminfo?kaup=44290

Tugevat tervist,
Kalle Kurvits