mungapipar 05.09.03 / Ravimid

Külastaja küsib:

Tere!

Olen kuulnud,et mungapipar tasakaalustab organismis hormoonide taset.

Tahtsin küsida mis see õige on,kas rohi või tee? ja kus on võimalik seda osta?

Tänan vastuse eest!

Arst vastas:

Kalle Kurvits

dr Kalle Kurvits

Proviisor

Tartu Uus Apteek

Tere,

Kõigepealt, organismi hormoontasakaalu üle otsustab endokrinoloog (või günekoloog naiste-asjade puhul) vastavate analüüside abil.

Harilik mungapipar aitab normaliseerida östrogeeni ja progesterooni tasakaalu menopausi ajal. Kasulik endometrioosi ning polüüpide all kannatavatele naistele. Viljad on abiks ka menstruatsioonieelsete vaevuste puhul.
Preparaadi nimi on Agnucaston, apteegis käsimüügis tablettide ja tilkadena.
info leiate:
http://www.magnum.ee/cgi-bin/script/raviminfo?kaup=7931

Tugevat tervist,
Kalle Kurvits