kopsurohu toime 15.05.01 / Ravimid

Külastaja küsib:

Tere!

Kas ravimitee harilikust kopsurohust sobib ka kopsupõletikujärgselt ja kui pikk peaks olema ravikuur? Kas on kõrvaltoimeid pikemaajalisel tarvitamisel?

Tänan!

Arst vastas:

Kalle Kurvits

dr Kalle Kurvits

Proviisor

Tartu Uus Apteek

Tere

Harilik kopsurohi aitab nii kopsupõletiku ja bronhiidi kui ka lihtsa köha puhul. Valmistatakse tee, mis puhastab see hingamisteed rögast. Tee jaoks võetakse kaks supilusikatäit kuivatatud taime ja valatakse peale klaas keevat vett. Pärast kümneminutilist tõmbamist juuakse ta kohe soojalt ära.

Kopsurohu raviomadused on tingitud põhiliselt temas leiduvatest limaainetest. Ravikuuriks klassikalises mõttes kopsurohutee tarvitamist ei nimetaks, see on rohkem ärrituse jm. sümptoomide leevendamiseks. Seega nii kaua kui on vaja.

Tervitades,

Kalle Kurvits

Nimetatud hädade puhul tuleb keeta kopsurohu maapealsest osast teed