Cipralex raseduse ajal 16.07.03 / Ravimid

Külastaja küsib:

Olen antidepressanti Cipralex'i kasutanud 5 kuud. Mõned päevad tagasi sain teada, et ootan last. Loomulikult lõpetasin rohu võtmise kohe. Kuna ma oma arsti juurde veel aega ei saanud, küsiks Teie käest - kas ja kuidas võib see rohu tarbimine enne rasedust ja siis raseduse esimese 4 nädala jooksul mõjutada loodet?

Aitäh.

Arst vastas:

Kalle Kurvits

dr Kalle Kurvits

Proviisor

Tartu Uus Apteek

Tere,

Juhend, mis on ka Teie ravimikarbis, ütleb:

Kas te olete rase, planeerite rasedust või toidate last rinnaga? Kui jah, siis pidage enne CIPRALEX-ravi alustamist nõu oma arstiga.

See ei välista kasutamist raseduse ajal, aga arsti kontrolli all. Lootekahjustusest juttu pole ja seda ei jäetaks märkimata kui oleks oht.
Teie mure on aga mõistetav ja kui saate ravimist loobuda, on siiski parem.

Tugevat tervist soovides,
Kalle Kurvits