POSTINORI TABLETID 02.07.03 / Ravimid

Külastaja küsib:

Tere !
Kas Postinori tabletid on retseptiravim ? Kui see nii on , siis kuidas veel peale kondoomi rasedust vältida ilma ,et arsti juude peaks minema ?
Tänan vastuse eest !

Arst vastas:

Kalle Kurvits

dr Kalle Kurvits

Proviisor

Tartu Uus Apteek

Tere,

Jah, Postinor on küll retseptiga.
See on olemuselt ebaintelligentne ja ohtlik vahend, põhjustades Teie tsükli segiminekut ja olgu seega siiski hädaabivahend. Kondoomi tähtsus on suurem suguhaiguste vältimisel. Olemas on ka naiste kondoom, mis viiakse tuppe.

Sügisest tuleb müügile Postinori analoog Norlevo, mis on ravimiregistris praegu retseptiravimina kuid ilmselt hakkab olema retseptita. Pakendis on 2 tabletti.

Mõningad lokaalsed vahendid on ka käsimüügis, näiteks vahetult enne suguühet kasutatav Pharmatex, info aadressil:
http://www.magnum.ee/cgi-bin/script/raviminfo?kaup=8662

Parim vahend raseduse vältimiseks on emakasisene spiraal, mille saamine ei ole probleem, tuleb vaid naistearstile pöörduda.
Rasestumisvastaseid vahendeid on aga palju, levinud on nn antibeebipillid mida võtate regulaarselt, ka need määrab arst.
Tartus saab asjakohast infot Noorte Nõustamiskeskusest Vaksali 17, sarnased asutused on ka mujal linnades.
Kuna kasutate internetti, siis palju infot saate siit. Kirjutage otsingumootorisse (parim on Google) raseduse vältimine ja lugege leitud linke.

Edu soovides,
Kalle Kurvits