cipramil 02.05.01 / Ravimid

Külastaja küsib:

Tere! Tarvitan cipramili juba 4-5 aastat pidevalt. Kui kaua võib üldse selliseid tablette võtta. Kas pikaajalisel tarvitamisel ei hakka ilmnema muid kõrvalnähtusid. Olen proovinud võtta ka poole väiksemaid koguseid ja poole suuremate vaheaegadega, aga enesetunne läks kiiresti kehvemaks. Tänan vastuse eest!

Arst vastas:

Kalle Kurvits

dr Kalle Kurvits

Proviisor

Tartu Uus Apteek

Tere,

Ravim kasutusjuhend ütleb:

... Ravi jätkatakse piisavalt kaua, maniakaal-depressiivsetel patsientidel tavaliselt 4...6 kuud. Kestva raviga võib vältida depressioonide kordumist.

Piisav patsiendiinfo on kaasas ka iga pakendiga, lugege hoolikalt.

Tundub aga, et ehk on aeg uuesti konsulteerida psühhiaatriga (mitte lihtsalt küsida uut retsepti) edaspidise ravi osas.

Tervitades,

Kalle Kurvits