Pellax - linaseemnegraanulid 02.06.03 / Ravimid

Külastaja küsib:

Tere!
Olen 32.a. naisterahvas ja hädas kõhukinnisusega. Eriti siis, kui dieeti pean. Söön küll juurvilju ja puuvilju, teraleiba, joon piisavalt vett - aga leevendust ei tule. Kas Pellax'ist võiks abi olla?
Pille

Arst vastas:

Kalle Kurvits

dr Kalle Kurvits

Proviisor

Tartu Uus Apteek

Tere,

Jah, paljud on hädas sellega. Arvan, et teraleib küll ei ole mingi lahtisti vaid väga kaloririkas toit. Ega need terad seal leivas pole ballastained.
Pellaxist (linaseemnest) on paljud saanud abi küll, info on aadressil:
http://www.magnum.ee/cgi-bin/script/raviminfo?kaup=32770
Veejoomisest ei saa efekti, sest kui soolemotoorika on aeglane, siis imendub suurem osa vett soolest kudedesse tagasi ja kõht on ikka kinni. Hea toime on Guttalaxil. See takistab vee tagasiimendumist soolest, omab mõõdukat ja kindlat lahtistavat efekti. Info leiate:
http://www.magnum.ee/cgi-bin/script/raviminfo?kaup=3840
Probleemiks võib olla ka dieetide tõttu rikutud soole mikrofloora, seda aitavad korrastada piimhappebakteritega preparaadid (Lactoseven), toitudest valgehallitusjuust.
Dieeti pidades ärge vähendage söögi kogust vaid kalorsust, sööge rohkem lahjasid toite, siis ei jää kõht kinni.

Tervitades,
Kalle Kurvits