Rhinocort Aqua 28.05.03 / Ravimid

Külastaja küsib:

Tere, olen pikemat aega hädas kinnise ninaga, nüüd on sellega kaasnenud ka kõrva lukustumine sisse hingamisel. Arst määras Rhinocort´i, kuna nina limaskest pidi olema turses. Olen juba ühe pudeli ära tarvitanud (alustasin dets 2002), nüüd mai lõpus ostsin uue pudeli. Kas sellest rohust võib jääda sõltuvusse (on ju tegu siiski hormooniga) ja kas selle rohu tarvitamisega võib kaasneda ka kehakaalu tõus?
Ette tänulik Nuuskmõmmik

Arst vastas:

Kalle Kurvits

dr Kalle Kurvits

Proviisor

Tartu Uus Apteek

Tere,

Ravimiga kaasaolev info peaks vastama kõgile teie küsimustele. Seda võite lugeda ka aadressilt:
http://www.magnum.ee/cgi-bin/script/raviminfo?kaup=3922

Muuhulgas on ka kirjas, et kestva ravi korral tuleb ninaõõnt regulaarselt iga 6 kuu järel kontrollida. Seega võib ravi ise kesta tunduvalt pikemalt kui 6 kuud.
Allergiliste haiguste ravi ei annagi lõplikku tulemust vaid ainult seisundi kergendamist. Kui allergeen esineb sessoonselt, siis vahepeal tunnete ennast tervena, kuni järgmise kokkupuuteni allergeeniga.
Veel on öeldud, et budesoniid on tugeva lokaalse põletikuvastase toimega glükokortikosteroid, seega ei imendu verre ja sellist sõltuvust nagu kardate, see ilmselt ei tekita. Ja kust võtate, et hormoon tekitab sõltuvust?

Tugevat tervist,
Kalle Kurvits

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Ravimid

bakteriostaatiline süstevesi

Kas Eestis, soovitatavalt Tallinnas on võimalik hankida bakteriostaatilist (bensüülalkoholiga) steriilset süstevett, membraankorgiga pudelis ? Hädaga sobiks ka lihtsalt steriilne süstevesi membraankorgiga ...

Kalle Kurvits

Vastas dr Kalle Kurvits

Tere.

Ei ole võimalik, et lähed ja ostad. Apteekides seda ei ole, sest esiteks puudub nõudlus (sooviksid narkomaanid, kes parema puudumisel kasutavad mineraalvett).
Teiseks, süstevesi ...

Loe edasi

Aquacort

See rohi puhastas põsekoopad polüüpidest ja kaotas allergilise nohu kuid selle ravimi infolehel polnud midagi räägitud kõrvaltoimetest. Minul tekkis selle rohu toimel tugev veenide ja arterite põletik.

Kalle Kurvits

Vastas dr Kalle Kurvits

Tere,

Tundub, et ravimi üle arutleda on siin tarbetu. Hormoonpreparaadid on kõik sarnased ja õigel kasutamisel sugugi mitte kahjulikud. Teie probleem on laiem ja vajab targa arsti nõuannnet. ...

Loe edasi

Nina kinni

Tere, nina on kinni, olen kasutanud Rhinocort Aqua, kuid nüüd ta nagu ei aita. Ostsin Rhinopront kapslid, kuid lugedes infolehelt võimalikke kõrvaltoimeid, ehmatasin ära ja ei julgegi enne Teiega konsulteerimist ...

Kalle Kurvits

Vastas dr Kalle Kurvits

Tere,

Mingil põhjusel sain selle küsimuse alles 21. augusti õhtupoole. Vist on süüdi hetkel laialt levinud internetiviirus, mis ummistas serverid.

Ravimite kõrvaltoimed võivad ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: