Betamaks 22.05.03 / Ravimid

Külastaja küsib:

Kas sellise rohu puhul, nagu seda on Betamaks, on oluline, et päevane annus oleks jagatud kaheks osaks? Nimelt on peale õhtuse doosi manustamist võimatu uinuda ka siis, kui see toimub 6-7 ajal õhtul.
Kas on mõeldav, et päevane aanus manustatakse korraga ja seda ennelõunasel ajal?

Ette tänades,
Annika

Arst vastas:

Kalle Kurvits

dr Kalle Kurvits

Proviisor

Tartu Uus Apteek

Tere,

Tootja instruktsiooni kohaselt jagatakse Betamaksi ööpäevane annus kolmeks ja seda peaks järgima. See teine annus, mis te õhtul võtate, on ehk liiga suur, kuna võtate ju 2 korda. Teie küsimusest ei selgu, millist doosi kasutate, aga soovitaks väiksemat doosi jaotatuna kolmeks, nagu juhend nõuab.

Tervitades,
Kalle Kurvits