kõrvaltoime 17.05.03 / Ravimid

Külastaja küsib:

tere!
Kuna arst diagnoosis mul pärasoole limaskesta lõhe, siis ma kasutan kõhulahtistit Bisakodils ( vist oli selline rohi), alguses tarvitasin tihti, pärast vähem....
alguses esines selle rohu kasutamise ajal tugevaid kõhuvalusid ja tugev kõhuvalu on selle rohu kõrval toime...( lehe peal oli kirjas)
enam pole valusid esinenud ( ma enam ei kasuta seda, ainult harva, sest pole vajadust olnud).... seega arsti juurde pole mõtet minna, või ikkagi on?
ilusat kevadet
Anu ( 16.a)

Arst vastas:

Kalle Kurvits

dr Kalle Kurvits

Proviisor

Tartu Uus Apteek

Tere,

Arsti kontroll ei tee kunagi paha.
Aga seoses ravimiga pole ju probleemi, sest kasutate seda harva ja kõrvaltoimeid esineb vähe. Kõhukinnisuse vältimine on muidugi teie hädaga soovitatav. Ilmselt piisaks teile ka mõnest teesegust, mida on apteekides palju. Ka enamus dieediteedest (näitesk Figura), omab lahtistavat toimet.
Praegu on saada mitmeid toidulisandeid seedetegevuse korrastamiseks, näiteks Gefilus, Lactoseven (info http://www.magnum.ee/cgi-bin/script/raviminfo?kaup=45926)
Väga head on piimhappebaktereid sisaldavad toiduained, nagu jogurtid, valgehallitusjuust jms. Toit ise peaks olema ballastaineterohke ja sisaldama piisavalt vedelikku.
Ja veel, ravimi kõrvaltoimed ei pea esinema, nad võivad esineda. Sagedasel ravimi tarvitamisel võib organism "harjuda" ja kõrvaltoimete tugevus väheneda.

Tugevat tervist,
Kalle Kurvits