Lamblioosiravim(id) 30.05.02 / Ravimid

Külastaja küsib:

Tere!

Natuke üle aastasel lapsel on probleemiks korduv lamblioos. Oleme püüdnud teha kõik, et (taas)nakatumist vältida (vastav dieet, hügieenireeglid). Probleemiks võib olla meie kraanivesi, mida täielikult vältida ei õnnestu. Arst on siiani lapsele kirjutanud välja Metronidazoli, mille kohta Teie ühele siin esitatud küsimusele vastasite, et see on raskesti talutav, eriti korduva ravi puhul. Tõesti, lapsele ei näi sellest abi olevat ja meeldiv ei ole see talle samuti, kuid lastearst ütles, et see on ainuke (aitav?) ravim. Tookordses vastuses soovitasite arstil lasta soovitada ja väljakirjutada mõni paremini talutav giardiaasiravim. Oskate ehk öelda, millised need ravimid on, et oskaks arstilt küsida ja temaga nõu pidada. Mure lapse tervise pärast on 89suur.

Arst vastas:

Kalle Kurvits

dr Kalle Kurvits

Proviisor

Tartu Uus Apteek

Tere,

Lamblioosi raviks kasutatakse metronidasooli, ornidasooli (Tiberal) või tinidasooli (Fasigyn). Viimane pole praegu meil saada.
Üldiselt ei anna proviisor retseptiravimite soovitusi vahetult patsiendile, vaid suhtleb sel teemal arstiga kui arst selleks soovi avaldab.
Kas teie konsulteerite ikka piisavate kogemustega arstiga?

Kalle Kurvits