11 nädalat rase 08.12.23 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere.olen 11 nädalat rase ja mure selline.wc käies pühkides jääb paberile verd.pole küll palju aga ikkagi veri.kas on võimalik et veri võib tulla ka emakakaelast ja titaga võib ikkagi kõik korras olla.

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija,
andmetest selgub, et olete 41-aastane

Unustasite kirjutada, kas olete varem sünnitanud loomulikul teel? Või on tegemist esimese oodatava sünnitusega? Iga veritsuse puhul tuleks välistada nii sisemised kui ka välised hemorroidid; vulviidid, tupepõletikud, emaka kaela põletikud, emaka kaela haavandid, STLI sugulisel teel levivad infektsioonid, ka rasedusega seotud olukorrad.
Loodetavasti olete läbinud EKVähi/emaka kaela vähi sõeluuringu HPV 40-aastaselt?
Kindlasti teavitage probleemist ämmaemandat või naistearsti, kuigi enamikke seisundeid võib jälgida.
Üle 12 nädala muutub raseduse suhtes olukord kindlamaks, sest tekib platsenta ja kaitsev platsentaarbarjäär. Loode areneb iga päevaga. Nõustuge kindlasti loote väärarendite seisundi ja kuklavoldi uuringutega NT, mis alla 13+6 ette nähtud. Peaks juba plaanilise uuringu aja broneerima.

G.Litter M.D.
naistearst.ee, veebiregistratuur.ee 24/7