Hambaravi 28.07.17 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Olen 28a 9 nädalat rase. Hammas on 2 päeva valus olnud.Hambaarst tahab teha röntgeni ja kirjutada antibiootikumid.Kas võin lubada?
Kas raseduse 9.nãdalal võib lasta teha hambaröntgeni?
Millist antibiootikumi võib 9 nädalat rase võtta?
Milliseid valuvaigisteid ja kui pikka aega võib võtta?

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Tere, Rö võib teha äärmisel vajadusel, kindlasti kasutada kaitsepõlle. Antibiootikumidest soovitavad ampicilliini/penicillinpreparaadid. Valuvaigistiks soovitav Paracetamol.
Drkadastik.