kas hcg näit normaalne. 14.09.23 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

tere,
viimane menstruatsioon oli 11august. tavaliselt tsükkel 31päeva.
rasedustest pos 7sep. tänasega peaks olema 5nädalat rasedust.
11sep tegin veretest hcg 261,22 IU/I
kordus test 13.sep. näit 446,44 IU/I
kas näit normaalne või hakkab peetuma?

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija,
andmetest selgub, et olete 25-aastane

Täpsustame üle, miks on vajalik verest määrata HCG? HCG näitab rasedust, see on selge. Kahjuks HCG ei näita, kus rasedus paikneb, kas füsioloogiliselt emaka õõnes või patoloogiliselt emaka väliselt? Seetõttu ei ole mingit vajadust teha HCG teste. Või on selleks mingi eelnev patoloogia? Kas varem on olnud rasedusi? Millega need lõppesid?
Olete noor ja suure tõenäosusega terve. Füsioloogiline täiskantud rasedus on 37+1 kuni 41+6. Aega jälgimiseks on piisavalt. Vaid aeg annab arutust. Normaalne aeg pöördumiseks ämmaemandale rasedusega arvele on alates 8-9. rasedusnädalast. Loote kulavoldi uuring on kuni 13+6.
Rõõmustage soovitud raseduse üle, jalutage mere ääres, nautige erilist aega. Alati võite tulla reaalsele vastuvõtule. Andke minulegi teada, kuidas on rasedus kulgenud. Parimate soovidega

G.Litter M.D.
naistearst.ee, veebiregistratuur.ee 24/7