Rasestumine 06.01.21 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere,

Ma uurin, et millal peaks olema mul sellel kuul kõrge rasestumis võimalus, (ovulatsioon).

Eelmisel kuul sain mina, et oleks pidanud olema 22.12.2020 , aga ei rasestunud.

Panen siia enda metstruatsiooni ajad:

Novemris algasid 09.11.2020 kuni 13.11.2020
Detsembris 08.12.2020 kuni 11.12.2020

Ja nüüd hakkasid täna päevad. Sooviksin teada mis päeval on suurem võimalus jaanuaris.

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija,
andmetest selgub, et olete 32-aastane

Ovulatsioonide arv aastas hakkab langema alates 30, siis enam igal kuul ei pruugi olla ovulatsioone ja rasedaks ei pruugi jääda koheselt.
Kui oodatud rasedus ei saabu ühe aasta jooksul regulaarse suguelu 2-3x nädalas korral, siis tuleks alustada viljatu paarisuhte uuringuid.
Soovitused:
1) apteegist saab osta (paki) ovulatsiooni teste, uuem on viljakusmonitor.ee
2) soovitavad Inofolic premium pulbrid
3) soovitavad vit N.A.I.N.E. ja M.E.E.S.
Kui rasedus ei saabu aasta möödudes, siis tulge viljatu paarisuhte uuringutele.

G.Litter M.D.
naisteasrt.ee, veebiregistratuur.ee 24/7