Rasestumise soov 22.10.17 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere

Olen 29 a naine. Varem sünnitusi/aborte/põletikke vms olnud ei ole. Käisin 3-4 aastat kolposkoopias kontrollis (kuna olid muutused emakakaelas, nüüd olen vaktsineeritud), kuid nüüd ei ole enam 2 a käinud kuna arst ei näinud vajadust. Kasutasin pea 10 aastat hormonaalseid rasestumisvastaseid vahendeid (Logest, Yasminelle, plaaster, Cerazette). Nüüd ei ole ühtegi neist kasutanud ca. 3 aastat. Menstruatsioon oli korrapärane kui enam pille ei söönud(pillidega oli samuti korrapärane) , keskmiselt 28-32 päeva. Sellel aastal (2017) on tsükkel üsnagi paigas olnud, rasestumisest hoidumiseks kasutasime kondoomi.
Peale augustis olnud kuupuhastust (11-13 aug.)otsustasime mehega pisiperet looma hakata. Vahekorras olime piisavalt tihti, et viljastumine oleks tõenäolisem. Kuid siiski septembris algasid päevad 17.09 kohutava kõhuvaluga (nii kõva valuga, mida ma veel kunagi varem tundnud ei olenud, võtsin lausa 800 mg Ibuprofeeni, tavapäraste 200-400mg asemel). Tsükli pikkuseks tuli 37 päeva(minu puhul väga imelik).
Tegin 01-05 oktoober ovulatsiooniteste ning selgus, et 04.10 oli ovulatsiooni päev. Loomulikult olime mehega ka need päevad seksuaalselt aktiivsed.
Täna on 22.10 mis on tsükli 36s päev, rasedustest negatiivne. Päevad oleks pidaud juba algama, kõhuvalud, seljavalud kõik sümptomid olid olemas kuid mida pole on päevad ja samuti ei ole ka rasedust.

Ca. 5 aastat tagasi on mees kontrollis käinud ja kõik oli suurepärases korras.
Mõlemad oleme tervisliku eloviisiga- spordime, toitume korrapäraselt ja tervislikult, ei tarbi alkoholi, ei suitseta.

Siit ka küsimus, mis võib olla põhjuseks, et tsükkel on nii pikk ja "läks segi" siis kui proovisime rasestuda? Kas võib-olla, et hormoonid on segi läinud..?

Ette tänades!

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Tere. Kindlasti üritage edasi rasestuda, sagedasest vahekorrast küll ei muutu tsükkel. Tsüklihäire põhjuseid võib ju olla palju. Võimalik ka raseduse teke, mis katkeb väga varasess perioodis, mida ka test ei näita. Sooovitan ikkagi külastada günekoloogi ja teha hormoonanalüüsid, kuna tsükkel ei ole regulaarne. Võimalikud hormonaalsed muutused.
DRKadastik