Raseduse võimalus 19.12.23 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere minul olid päevad 11.detsember.2023

ehk mitu päeva hiljem tuleb lugeda kui jääda rasedaks või võimalus jääda või siis risk.

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Tere , sõltub tsükli pikkusest. Tsükli pikkust arvestatakse alates menstruatsiooni esimesest päevast kuni järgmise menstruatsioonini. Keskmiselt on 28 p. norm tsükkel võib olla 21-30 päeva. Oletatava ovulatsiooni aeg oleks umbes 14 päeva kui arvestada tsükli lõpust. Lisada veel 3 päeva enne ja 3 p peale ovul. aega. Kui näiteks tsükkel on teil 29 päeva, siis lõpust loete tagasi 14 päeva ja see olekski oletetava ovulatsiooni päev , ehk tsükli 15-s päev. DRKadastik