Rasestumine ja menstruatsioon 07.03.23 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere. Olen 26.aastane naine, keisrilõike teel on sündinud 1 laps. Olen proovinud tänase seisuga jääda rasedaks 3 aastat. 2017-2018 avastati mul HPV16, aastal 2020 tegin läbi kuuri Papilocare mis peale seda näitas negatiivset tulemust. Vähemalt pool aastat on mul kestnud pikad ja veritsevad menstruatsioonid ( alates 7ndast päevast määrib-värvuselt pruun). Tsükkel on keskmiselt 26 päeva pikk ja varasemalt on menses kestnud 7.päeva. Olen selle aja jooksul käinud erinevate naistearstide juures ( suunamistega). Selle aasta jaanuaris tehti mulle hüsteroskoopia, keisrilõike armi nišši tõttu. Kahjuks aga ei aidanud see minu pikale määrimisel ning ka rasestumine ei ole seni õnnestunud. Hakkasin tarbima ka Inofolic pulbrit, seda aga täitsa iseendale soovitades. Hormonaalset tasakaalu on mõõdetud ja seal pidavat olema kõik korras. Kas ja kui palju mõjutab pikk määrimine rasestumist ning ehk oskate anda nõu mis võiks selle vastu aidata või mis sellist asja tekitada võib.

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija

Tegemist on teisese viljatu paarisuhtega, mida saab uurida:
(kas partner on sama?)
1) STLI sugulisel teel levivate infektsioonide uuringud, vajadusel ravi koos partneriga,
2) partneri uuringud meestekliinikus androloogil,
3) Plaaniline Diagnostiline Laparoskoopia teil, munajuhade läbitavuse kontroll, väikevaagna organite kontroll, endometrioosi välistamine jms,
4) kui eelnevad korras, siis on võimalik stimuleerida ovulatsioone.

Keiserlõige on patoloogiline sünnitus. Vajalik on teada põhjust: kas emapoolne või lootepoolne?
HPV vastu aitab vaid vaktsineerimine:
http://www.esid.ee/cms/tl_files/failid/failid/HPV%20ohutus%202018.pdf
Papilloomiviiruse (HPV) vaktsiinid on ohutud

Ise saate: tarvitada Oxigravide, Inovo; partnerile Sermatrop Alfa, uus toode Vivens, teha apteegi ovulatsiooni teste vastavalt patsiendi infole.
Eriti muretsema ei pea, sest olete noor ja kaasuvaid haigusi peaks olema vähe, kas on nii?
Alakaal ja ülekaal põhjustavad viljatust, ka suitsetamine, kroonilised haigused jms.
Alati võite tulla vastuvõtule.

G.Litter M.D.
naistearst.ee, veebiregistratuur.ee 24/7