Kas rasedus katkestada või oodata veel edasi? 22.01.23 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere. Olen 30.a naine kes plaanib perre 5.ndat last.

Viimased päevad olid 22.11.2022.a. Tegin testi umbes 27.ndal detsembril,mis osutus positiivseks.
Arstile sain aja alles 02.02.2023 aja. Aga olen käinud juba emos 11.Jaanuaril murega,et tekkis määrimine ,mis oli pigem pruunikas. Tol hetkel oli rasedust umbes 7- 8 nädalat.Siis ütles,arst ,et tundub ,et rasedust vähem ,kui mina ütlesin ja ütles,et kahe nädala pärast kontrolli saaks. Täna 22.01.2023 käisin uuesti emos ,kaebusega,et tekkis verine määrimine. Tehti uh kus selgus ,et lootekott on,aga loodet seal sees pole ,täiesti tühi kott. Arst kutsus mind 25.ndal tagasi et uus uh teha ja siis andakse mulle tablet,mis siis valmistab emaka ette katkemiseks🤷‍♀️ . Küsimus ,et kas lasta lõpetada või loota ja oodata edasi või veritsus on märk juba katkemisest? Kuna raseduse sümtomid on edasi. Iiveldab ,paljud toidud ei sobi. Jne.

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija

Kaasajal võib kõike jälgida, kui kaebused ei süvene. Nagu teate eelnevatest rasedustest, esineb varajases järgus mõningat määrimist. Välistatud peavad olema STLI sugulisel teel levivad infektsioonid ja muud põletikud. Oodake ära naistearsti või ämmaemanda aeg. Suure tõenäosusega peaks HCG kordama üks kord nädalas, et kinnitada diagnoos.
Raviarstilt saate nõuande, kuidas edasi, kas sünnitada, kas hoiduda, kuidas hoiduda.

G.Litter M.D.
naistearrst.ee, veebiregistratuur.ee 24/7