Hcg tõus 03.08.23 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

31.07 tegin Hcg näit oli 26.1 02.08 tegin uue siis oli 98.17
31 sel uh ei olnud veel midagi näha.Ja nüüd paar päeva kiirgab närvivalu jalga,nagu seljast…ühele jalale.Vôib see olla seotud ? kas hcg tôus on normipiires ? vôi on tegemist emakavälise rasedusega ? on vôimalik et rasedus ei arene kenasti ? Oma arst soovitab vaid oodata.

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija,
andmetest selgub, et olete 34-aastane

Kahjuks unustasite kirjutada viimase menstruatsiooni 1. päeva, mis on tähtsaim daatum juhul, kui oli füsioloogiline rasestumine. Kui oli IVF siis nii viimase menstruatsiooni 1. päev kui ka embrüo siirdamise kuupäev.
Olen raviarstiga nõus, aeg annab arutust nii-kui-nii. Kaasajal võib kõike jälgida, kui patoloogilisi kaebusi ei ole ja need ei süvene. Kõik on võimalik, aga enamik rasedusi kulgeb ju normaalselt.
Muidugi kuupäevade ja numbrite jada ei ole neid edasi saates arusaadav, aga raseduse kasvuga tõusevad HCG väärtused oluliselt, tuhandetesse. Kõik selgub oodates: rasedus on kinnitatud siis, kui on näha loode ja tema südamelöögid. Sünnitusabi täpsus on +-2 nädalat, sest täiskantud rasedus on 37+1 kuni 41+6.
Tähtsaim on ajaline vastsündinu.

G.Litter M.D.
naistearst.ee, veebiregistratuur.ee 24/7