37 aastane ja rase. 04.05.18 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere Lgp. Doktor!

Test tuvastas, et olen ootamatult rasestunud. Kuna kõik tuli ootamatult, on mul tekkinud hirmud, seose oma vanuse pärast, siiski juba 37 aastane. Käesolev rasedus on neljas, varasemalt on olnud 3 sünnitust, viimane neist 6a tagasi ja eelnevad rasedused on kulgenud normaalselt. Minu mure seisneb ka selles, et 3 aastat tagasi diagnoositi mul reflukshaigus ja krooniline gastriit. Tarvitan aastaringselt vastavalt vajadusele omeprasooli ja aegajalt teen ka pikemaid igapäevaseid kuure 2 kuud korraga. Kuidas antud ravim rasedusele mõjub? Viimane mens oli 4 aprill, eeldavasti on siis rasedus alles varajases järgus, kui kodune test selle tuvastas.
Abikaasa on antud uudise üle väga rõõmus, kuid minul on omad hirmud, seoses vanuse pärast ja kuidas ma tulen raseduse aja toime ilma mao ravimiteta. Kas te oskate mind kuidagi maha rahustada.. Pidevalt olen ärev ja mõtlen, meeleolu pidevalt kõigub.

Suured tänud!

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija,
andmetest selgub, et olete 37-aastane

Tunnustus abikaasale, rasedus on ikka rõõmusõnum. Naistearstina soovitan ikka ka seekord sünnitada ja siis munajuhad sulgeda või mehel mõelda vasektoomiale, et ei oleks asjatut ärevust.
Raseduse ajal on maoga reeglina ägenemine, aga kaasajal on kõik lahendatav.

Galina Litter naistearst.ee
Pirita Naistearstid