Rasedus ja alakõhuvalud. 02.04.22 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere, olen 30 aastane naisterahvas, pöördun murega olen rase , 6+3 ja tekinud valu protsess kas see on normaalne kui mõlemasse emakasse lööb aeg ajalt valu nii ,võtab lausa pisar silmi ja puhitust esinenud, olen teinud 2 korda aborti kas see mõjutaks mu praegust rasedust?.

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija

Olen teiega nõus, tegemist on TSA -tüsistunud sünnitusabi anamneesiga. Abordid mõjutavad igal juhul munasarjade tööd, abordid on nn šokk munasarjade funktsioonile, eriti kirurgilised abordid.
Kuid, hea on ju see, et olete rasedaks jäänud. Raseduse alguses, enne 12. nädalat, esineb sageli ebamugavust, isegi alakõhuvalu. Ise saate tarbida piisavalt vedelikku, tarvitada paratsetamooli ja No-špa tablette. Apteegi käsimüügist võib küsida nõuannet, kindlasti rõhutada, et olete rase. Vältida tuleks kõhukinnisust. Tegelikkuses aitab aeg, raseduse areng ja kasvamine, selgus. Valikuuring on intravaginaalne ultraheliuuring. Alati võite tulla vastuvõtule.

G.Litter M.D.
naisteast.ee, veebiregistratruur.ee 24/7