10 nädalal määrimine 15.04.18 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere,

Ma olen 10+1 nädalat rase. Eile vetsus käies määris natuke helepunaselt ja lisaks oksendasin mitu korda välja kogu päeva jooksul söödud toidu. Helistasin erakorralisse ning sealt öeldi,et vähene määrimine võib olla hormoonidest. Nii siis erakorralisse ma ei kiirustanud. Raseduse ajal varem oksendamist ei ole esinenud. Samuti on tänaseks enesetunne hea ja määrimist ei ole. Kas ma peaksin homme siiski arstil kontrollis ära käima? Kas tegu võis olla mingi bakteriga mis enesetunde nii kehvaks tegi.
Mul puudub Eestis ravikindlustus sest ma ei ela siin. Millist erakliinikut soovitaksite, kuhu saaksin koheselt löögile?

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Tere, kui võimalik ikka võiks korraks günekoloog üle vaadata ja ultraheli uuringu teha. Erakliinikutes saab reeglina kiirelt visiidile minna. Kui olete Tartus, siis soovitan Elite kliinikut. Kui Tallinnas , siis Fertilitast. DRKadastik