Beebipillid 30.03.23 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere,
Kasutan Yasminelle pille. Nüüd aga oleks vaja muuta pillivaba nädal varasemaks 1 nädal. Yasminelle infolehel on kirjas, et kui unustan 3ndal nädalal tableti võtmata, siis võib teha ka kohe tabletivaba nädala. Kas sellisel juhul võin teha ka nii, et võtan 14 päeva pille ja teen siis tabletivaba nädala?
Ükskord ammu proovisin pillivaba nädalat muuta ka nii, et alustasin kohe järgmise tabeltilehega, kui sellisel juhul oli ikka määrimine sellel nädalal, kui seda ei soovinud.

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija,
andmetest selgub, et olete 30-aastane

Antibeebipille peaks tarvitama nii, nagu patsiendi infolehel kirjas, siis on tagatud parim tsüklikontroll ja rasedusvastane kaitse.
Kui tavapärane skeem on 21+7+21+7...üles märkida 7-pillivaba päeva ja teatada igale arstile, kuhu pöördute. Arukam oleks tarvitada pille järjest ilma pausita, kui see peaks olema vajalik. Määrimine on tavapärane, kuid rasedusvastane toime on olemas.

G.Litter M.D.
naistearst.ee, veebiregistratuur.ee 24/7