Pillide lõpetamine poole lehe pealt, võimalik rasedus 13.05.14 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere! Lõpetasin Yasminelle pillide võtmise poole lehe pealt 5. mail. Olin selleks ajaks võtnud 7 pilli. Poole lehe pealt lõpetasin kuna mul on pigem kõrge vererõhk, mis pillide võtmise ajal (2,5 kuud) veel tõusis, 5. mail mõõtsin vererõhku kuna enesetunne oli halb ja pea käis ringi. Vererõhk oli 138/89, mis on minu kohta ikka väga palju. Tavaliselt on ülemine 120-125. Kui arst pille kirjutas, siis palus vererõhku jälgida.

Igal pool kirjutatakse, et veritsus peaks algama 2-4 päeva pärast viimase pilli võtmist, seda ka juhul kui pillide võtmine lõpetati poole lehe pealt. Ootan veritsuse algamist siiamaani. Eile sai 7 päeva viimase pilli võtmisest. Eile hommikul oli imeväike määrimine (paar tilka pruuni voolust pesukaitsmel), sellega asi piirdus. Juba 4-5 päeva on kõhuvalud nagu algaks menstruatsioon, samuti on rinnad tundlikud.

Enne pillide lõpetamist olin viimati vahekorras 4. mail (24h enne viimase pilli võtmist).

Kas see on normaalne, et pärast pillide võtmise katkestamist ei ole siiani veritsus alanud? Kas ma võin rase olla? Millal tasuks testi teha, et see adekvaatse vastuse annaks?

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija!
Andmetest selgub, et olete 29-aastane.
Vastused:
1) see on normaalne, et pärast antibeebipillide võtmise lõpetamist ei ole siiani veritsus alanud, veritsus võib olla väga minimaalne määrimine, sest emaka limaskest muutub antibeebipillide tarvitamise ajal üliõhukeseks;
2) suure tõenäosusega rasedust ei ole, aga tehke hommikusest uriinist rasedustest, et olla täiesti kindel ja korrake kord nädalas kuni normaalse menstruatsioonini.
Unustasite märkida, kuu ja aasta, millal hakkasite antibeebipille tarvitama ja kas varem on olnud rasedusi.
G.Litter naistearst.ee Pirita Perearstikeskusest