rasedus ja töö 22.04.02 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

TERE. Olen 13 nädalat rase. Olin viimased poolteist kuud haiguslehel seoses tugeva iiveldusega. Nüüd tööle naastes tundub, et tööandja ei ole eriti rahul, et nii kaua haige olin. Tunnen, et kogu see pinge mis tööl valitseb ei mõju mulle eriti hästi. Enne rasedust pidasin end suhteliselt rahulikuks inimeseks aga nüüd ajab iga väiksemgi asi mind endast välja, ja selle tõttu kannatavad nii töö kui ka eraelu.Kas on võimalik olla haiguslehel kuni dekreedini kui tööl tekivad seoses rasedusega probleemid?Kuidas sellest arstile rääkida või kuhu pöörduda?

Arst vastas:

dr Aire Sekavin

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Tähe Erakliinik

Tere.

Haigusleht antakse siiski haigestumise korral. Kui Teie tavapärane töö on rasedale raske ( öine töö, pikad vahetused, töötamine mürgiste kemikaalidega, raskuste tõstmine jne) on võimalik naistearstil anda Teile vastav tõend, mille alusel tööandja peaks Teile leidma sobivama töö raseduse ajaks. Juhul ,kui see on madalapalgalisem töö, kompenseeritakse Teile saamata jäänud palgavahe. Kui tööandjal ei ole Teile sobivat tööd, saate Te töövõimetuslehe , mille alusel saate Te jääda koju ja kuni dekreedini makstakse Teile saamata jäänud tulu.

Raseda psüühhika on labiilsem. Rääkige oma probleemidest eelkõige oma lähedastega ja oma pere ja naistearstiga. Kui tunnete, et vajate abi, pöörduge professionaalsete nõustajate, psühholoogide, psühhiaatrite poole.

Rahulikku ja õnnelikkku rasedusaega soovides Aire Sekavin

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Rasedus ja sünnitus

Röntgeni mõju lootele ja hematoom

Tere Lp.Doktor,
Kõigepealt tänan Teie töö ja konsultatsioonide eest!
Olen 33.a.vana, neljas rasedus (6näd.) - kaks last, kolmas rasedus peetunud. Mul on seoses rasedusega kaks küsimust:

Ülle Kadastik

Vastas dr Ülle Kadastik

Tere, Kuna teile otsest kiiritust ei langenud, siis ei tohiks küll sellest midagi olla. Jalgrattaga sõita ja vahekorras võite olla. Rasedus pole haigus. Edu teile. drKadastik

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: