Raseduse ajal töötamine 05.12.23 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere! Minu esimene rasedus katkes ja seetõttu ütles arst, et järgmise raseduse ajal olen automaatselt riskirase. Töötan lasteaiaõpetajana, kus erinevad viirused on igapäevased nähtused. Ka esimese raseduse katkemise ajal oli mul veidi köha, nohu, kurguvalu üle nädala olnud (lasteaias oli viiruste periood). Vereproovist selgus, et oli ka väike põletikunäit veres. Lisaks on lasteaias ka väga palju lärmi ning pean laste jaoks alati nii vaimselt kui ka füüsiliselt olemas olema (üle päeva 9 tunnised vahetused). Kui jään uuesti rasedaks, siis ma ei tahaks kohe üldse sellises keskkonnas olla, kuigi mulle minu töö meeldib. Lisaks võib tulla lasteaias ka ootamatuid raskuste tõstmisi ette (minu arst ütles, et maksimum 5kg on lubatud tõsta). Kas on tõenäoline, et mul oleks võimalik jääda terve raseduse vältel haiguslehele, et end hoida, sest ma ei tunne end lasteaia keskkonnas turvaliselt olles veel ka riskirase ning teades, et eelmine rasedus katkes, siis kui olin pikalt tõbine?

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Tere. Ega ikka kogu raseduse ajal 9 kuud pole näidustust olla haiguslehel kui olete terve. Võimalik et saaksite olla töölt ära ehk päris raseduse algul. Kui näha, et kõik kulgeb hästi saaksite ikka tööle minna. Esimesed 2 kuud ongi risk suurem raseduse katkemiseks. Eks te peate kõiges kokkuleppima eavel oleva ämmaemanda juures. drKadastik