Viljastumine 15.12.21 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere. Olen 19-aastane neiu, ning mul on segadus. Seksisin enda partneriga umbes 5-6 päeva peale menstruatsiooni lõppu, ning oleme siiani kasutanud katkestamismeetodit. Septembrist lõpetasin EVRA plaastrite kasutamise. Partner ütles mõned päevad peale vahekorda, et talle tundus nagu oleks eelpurse olnud, mis toimus minu kehas sees. Paar päeva peale seda seksisime uuesti, siis juhtus sarnane asi ning ma sooviksin küsida, kas see sattus ovulatsiooniaknasse? Mul pidi menstruatsioon algama nüüdseks 13.12, 11.12 seksisime ka ning otsustasime kasutada kondoomi, ja lõpetades partner avastas, et kondoom on katki. Minu teadmiste järgi on vahetult enne päevade algust rasestumise võimalus väga väike, kuid siiski mitte võimatu. Kui suur on võimalus, et jäin esimese kahe vahekorra ajal rasedaks? Apteegi rasedustestid on siiani näidanud negatiivset tulemust.

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija,
andmetest selgub, et olete 19-aastane

Tähtsaim daatum on viimase menstruatsiooni 1. päev. Korrake rasedusteste kord nädalas hommikusest uriinist. Kui ei soovi rasestuda, siis peaks kasutama kas antibeebipille, EDVRA plaastreid, NuvaRingi või täiesti uuelaadseid antibeebipille Zlynda.
Pöörduge noorte nõustamise kabinetti.

G.Lityter M.D.
naistearst.ee, veebiregistratuur.ee 24/7