Menstruaaltsükkel kõigub 03.09.20 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere!

Soovin rasestuda, oleme regulaarset seksuaalelu elanud, kuid 3 kuu jooksul ei ole see veel õnnestunud. Menstruaaltsükkel on mul regulaarne, kuid kõigub 28 ja 32 päeva vahel (poole aasta jooksul on korra olnud ka 34 päeva). KMI on normis, olen sportlik ja tervislike eluvisiidega. Kas seesugune pidev mõnepäevane kõikumine ja kindla tsükli mitte omamine võib olla ovulatsioonihäietega seotud? Ette tänades, K.

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija,
andmetest selgub, et olete 34-aastane

Kahjuks unustasite kirjutada, kas kunagi on rasedusi olnud? Kunstlike viljastamiste kabinettide kogemus väidab, et ovulatsioonide arv aastas hakkab langema juba 30-aastaselt, nii, et igal kuul rasestumine ei ole enam võimalik.
Minu lemmikteema on viljatu paarisuhte uuringud. Soovitan esialgu teha ovulatsiooniteste, tarvitada uut Inofolic pulbrit, vitamiine N.A.I.N.E. ja M.E.E.S. Uus on viljakusmonitor.ee, tutvuge sellega.
Tipplaborsis saab teha uuringud:
https://minu.synlab.ee/toode/last-sooviva-naise-pakett
https://minu.synlab.ee/toode/last-sooviva-naise-nakkushaiguste-pakett
https://minu.synlab.ee/toode/last-sooviva-naise-suguhaiguste-pakett
https://minu.synlab.ee/toode/last-sooviva-mehe-pakett

Normaalsed menstruaaltsüklid on 21-35p, mis ei vaja ravi. Küll aga pikemate m tsüklite puhul on ovulatsioone aastas vähem.
Kui te ei ole hoidunud ja ei ole rasestunud 1 aasta jooksul, siis tuleb alustada viljatu paarisuhte uuringutega: analüüsid, vajadusel ravi koos partneriga, mehe viljakuse uuringud androloogil, teil munajuhde läbitavuse kontroll, endometrioosi välistamine jpm.
35-aastaselt on ette nähtud PAP sõeluuring, tulge kindlasti PAP sõeluuringule, /hiljemalt/siis tegutseme edasi.

G.Litter M.D.
naistearst.ee, veebiregistratuur.ee 24/7

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Rasedus ja sünnitus

Menstruaaltsükkel kõigub_2

Järg küsimusele: (Soovin rasestuda, oleme regulaarset seksuaalelu elanud, kuid 3 kuu jooksul ei ole see veel õnnestunud. Menstruaaltsükkel on mul regulaarne, kuid kõigub 28 ja 32 päeva vahel (poole aasta ...

Galina Litter

Vastas dr Galina Litter

Lugupeetud Küsija,
andmetest selgub, et olete 34-aastane

Tänan tagasiside eest, loodame, et juba sel aastal tuleb positiivne rasedustest. Kui nii ei lähe, siis võiks uuel aastal alustada ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: