Menstruaaltsükkel kõigub_2 04.09.20 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Järg küsimusele: (Soovin rasestuda, oleme regulaarset seksuaalelu elanud, kuid 3 kuu jooksul ei ole see veel õnnestunud. Menstruaaltsükkel on mul regulaarne, kuid kõigub 28 ja 32 päeva vahel (poole aasta jooksul on korra olnud ka 34 päeva). KMI on normis, olen sportlik ja tervislike eluvisiidega. Kas seesugune pidev mõnepäevane kõikumine ja kindla tsükli mitte omamine võib olla ovulatsioonihäietega seotud? )

Tänan teid väga põhjaliku info ja soovituste eest - plaanin neid kõiki järgida.

Täpsustan, et rasedusi ei ole mul varasemalt olnud ning olen teadlik, et olen raseduse planeerimisega liiga hilja alustanud.
PAP sõeluuringul ja UH uuringul aasta alguses käisin - seal kõik korras ja patoloogiata, seal soovitati hakata foolhapet võtma, mida nüüdseks ca 7 kuud olen võtnud. Ovulatsioonitestid ka tellitud.Küsiksin veel selle Inofolic pulbri kohta, kas tegemist on selle tootega https://www.apotheka.ee/inofolic-pulber-2g-200mcg-n60-pmm0136392ee ja kas peaksin manustama 1 või 2 pakki päevas?

Väga suured tänud teile!

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija,
andmetest selgub, et olete 34-aastane

Tänan tagasiside eest, loodame, et juba sel aastal tuleb positiivne rasedustest. Kui nii ei lähe, siis võiks uuel aastal alustada viljatu paarisuhte uuringutega.
Alustage 1 paki uue Inofolic`uga, kuigi maaletooja lubab teatud juhtudel ka rohkem. Võiksite maaletoojaga nõu pidada.
Kui saadate oma isikukoodi minu töömeilile glitter@naistearst.ee, siis saan anamneesi salvestada tuleviku tarbeks.

G.Litter M.D.
naistearst.ee, veebiregistratuur.ee 24/7