Olen rase ja võtsin rohte, mida ei oleks tohtinud 27.03.02 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere pr. Litter,

Mul olid viimased päeva 27 jaanuar. 7. märts tegin testi ja see oli negatiivne. 12.märts käisin arsti juures ja tehti ultraheli. Rasedust ma küll ei näe, ütles arst. Kirjutas mulle Norkolyti 10 päevaks, et päevad hakkaksid. Ütles, et kohe-kohe hakkavad. Kuna rinnad on suuremaks läinud ja väga hellad on nibud ja viimasle ajal ka iiveldab natuke, siis otsustasin teha uue testi. 27.märts oli kaks rsvast triipu. Võtsin ka kopsu klamüüdia pärast antibiootikume (Roxiboni) 10 päeva. Kas see võib lootele halvasti mõjuda? Olen kaua proovinud rasedaks jääda ja ei tahaks loobuda sellest armsast tibust.

Ette tänades,

Merike

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Merike!

Arvan, et 1.rasedustesti tegite liialt vara, seetõttu oli ta (vale)negatiivne. Menstruatsiooni peetust loetakse 36.päevast. Ultraheliga väga väikest rasedust ei pruugi näha. Seetõttu võis oletada menstr.tsükli häiret ja seetõttu vastav ravi.

Roxiboni nimelist ravimit ei leidnud Tamro ega Magnumi andmebaasist. Lugege läbi patsiendiinfo ja konsulteerige ravimi ordineerinud arstiga.

Otsuse raseduse suhtes teete vaid Teie. Arstid jt. on konsultandid.

Tegutsege, koguge lisainformatsiooni, konsulteerige raviarstiga.

Naistearst Galina Litter