Rasedus ning foolhape 08.03.22 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere, olen 18 aastane neiu, kes sai 6märts postiivse testitulemuse. ( teste tegin mitu tükki kõik positiivsed)
Päevad algasid viimati 4 veebruar, ehk peaksin olema rase 4 nädalat ning 4 päeva. Alates positiivse testi saamisest kõhus krambitab ning torgib, lugesin
et see on normaalne. Lugesin ka, et oleks hea kui võtaksin foolhapet. Kas teie soovitaksite? Ühtegi vitamiini ma enam ei tarbi.
Lisaks olen hetkel veidike haige, kurguvalu ning nohu.

Haiguseks on mul aind atoopiline dermatiit ning astma( astma rohte ei kasuta)

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija

Olete noor, seetõttu mitmekülgse toitumise korral ei peaks eraldi tarvitama toidulisandeid ja vitamiine. Professor Mihkel Zilmer on kirjutanud raamatu "Normaalne söömine", mida on müüdud juba mitu uut trükiarvu. Raseduse kasvamine põhjustab tõesti uusi tundmusi, mida enne ei ole olnud.
Viirushaiguste sümptomeid saab leevendada kasvõi nn vanaemade meetoditega, sest peamiselt parandab aeg. Nõu annavad pereõde, vajadusel perearst.
Atoopilist dermatiiti ja astmat tuleks hoida kontrolli all ja konsulteerida oma eriarstidega/raviarstidega kindlasti rõhutades, et olete rase. Mitmeid ravimeid ei saa ordineerida kuni 12n rasedusajani. Haigused võivad raseduse ajal muuta kliinilist pilti.

G.Litter M.D.
naistearst.ee, veebiregistratuur.ee 24/7