Pärast sünnitust 22.03.02 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere

Sünnitasin neli kuud tagasi kaksikud tütred. Toidan lapsi rinnaga. Käisin paar kuud tagasi arsti juures sünnitusjärgses kontrollis. Kõik oli korras. Arst ütles, et kui rinnaga toitmise vahe on vähem kui 6 tundi, toimib see rasestumisvastase vahendina. Kui kindlalt ma võin seda usaldada? Millal peaksin hakkama tarvitama rasestumisvastaseid vahendeid?

Teid ette tänades

Tiina

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Rinnaga toitmise ajal eritub organismi teatud hormoon,mis on tingitud rinnapiimast. Rasestumisvastase toimena mõjub see ainult 10% naistele. seega peate kindlasti kasutama kas pille(mis on möeldud imetavatele naistele )või panema spiraali.Võimalus on muidugi ka kondoom.Teie arst peaks teile midagi soovitama.