Puhkeasendi pulss pärast sünnitust 28.11.22 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere!

3. novembril sünnitasin imearmsa pisitütre. Nüüd peale sünnitust on hakanud pulsikell näitama, et puhkeasendi pulss on väga tihti alla 50 (öösiti) ja paar korda olen saanud öösel teate, et 10 minutit järjest oli pulss alla 40. Varasemalt pole sellist probleemi täheldanud, kuid nüüd peale sünnitust on probleem platsis. Loomulikult ei saa pulsikella 100% usaldada, kuid hirmutav on näha, et vahepeal langeb löögisagedus lausa 38 peale.
Lisan ka, et imetan oma last. Ehk ka see mõjutab südametööd?

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija,
andmetest selgub, et olete 22-aastane

Teie kirja lugedes tuleb sünnitusjärgselt esmalt välistada kehvveresus ehk aneemia. Broneerige koheselt aeg oma perearstile: oluline oleks kontrollida kliiniline veri -hemoglobiin ja ferritiin.
Sageli esinevat aneemiat saab ravida rauapreparaatidega, mida tuleb võtta õiges annuses, mida perearst soovitab.
Kui oli füsioloogiline sünnitus, siis sünnitusjärgne kontroll ja kontratseptsiooni nõustamine on vajalik kaks kuud peale sünnitust.

G.Litter M.D.
naistearst.ee, veebiregistratuur.ee 24/7