Palavik raseduse ajal 18.03.02 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Alates eelmise aasta novembrist kuni selle aasta veebruarini olin hädas väikese palavikuga (37,0-37,4). Muid kaebusi peale nõrga peavalu ei ole.

Perearsti arvates oli tegu viirusega, mingeid ravimeid peale paratsetamoli ei ole võtnud. Jaanuaris tehti südameuuringud ja röntgen, mis õnneks midagi halba ei näidanud.

Tänaseks olen jõudnud kuuendasse rasedusnädalasse ja väike palavik on tagasi. Olen lugenud, et väike palavik on raseduse algul normaalne. Murelikuks teeb see, et ma ei tea praegu, kas see palavik on seotud minu rasedusega või on viirusinfektioon jäänud välja ravimata. Mida ma peaksin tegema? Kuidas võib palavik mõjutada minu sündimata beebit?

Arst vastas:

dr Aire Sekavin

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Tähe Erakliinik

Tere.

Raseduse algul võib tõepoolest olla mõnedel naistel väikene palavik. See on tingitud kollaskeha hormoonist progesteroonist. Rääkige oma murest naistearstile või perearstile. Nii perearst kui naistearst saab uurida Teid ka vähemlevinud haigustele, mis võivad mõnikord kulgeda ainult vähese temperatuuritõusuga ja olla ka lootele ohtlikud (näiteks toksoplasmoos jne). Kui Teie vereanalüüsid on korras ja Teil ei ole muid kaebusi peale vähese temperatuuri tõusu, ei peaks muretsemiseks põhjust olema.

Tervitades Aire Sekavin