Kuuendal nädalal südamelööke ei leidnud 04.06.18 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Käisin esmases kontrollis pärast rasedusest teada saamist kui rasedust oleks pidanud olema 6+4 ITKH-s. Arst ütles, et talle tundub, et rasedust on umbes 6+0 ning südametööd ta ei leidnud. Tal oli raskusi ka loote "pildile saamisega", pidi pikalt otsima, ning ütles, et see ongi selline aeg, kus alati südametööd veel ei leia. Pani uue aja kahe nädala pärast.

Samas oli lootemuna kõrval väike hematoom, mille kohta arst ütles, et see on suhteliselt tihti esinev.

Kui tihti esineb seda, et kuuenda nädala alguses südametööd veel näha ei ole? Kas pigem tähendab see seda, et rasedus on peetunud? Kas kõrval asetsev hematoom võib tähendada seda, et rasedus katkes mingi hetk?

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Tere. Loote südamelööke võiks näha al. 6-ndast nädalast, seega teie puhul võis ikkagi olla piirpealne aeg ja tõesti ei pruukinud neid näha. Hematoomi olemasolu on väike vihke katkemise ohule, reeglina on ka veritsus tupest. Soovitakss vaadata UH-ga 7-10 päeva pärast uuesti.
DR Kadastik