Raseduse katkemine ja veritsus 28.12.23 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere

Olen 26 a ja lapsi ei ole. Mul on olnud kogu aeg pigem pikk tsükkel, 32-35 päeva. Hiljuti katkes rasedus 8 nädalal (suuruse järgi 6n ja 2p).
Päeval hakkas tumedalt määrima, õhtul läksin haiglasse kus öeldi, et südamelööke enam ei ole ja soovitati oma naistearstilt võtta tablett, millega teha aborti. Veritsus läks aga ise järjest suuremaks ning loode tuli öösel välja. Järgmisel päeval arstile minnes vaatas arst ultraheliga ja ütles, et emakas on ise puhastunud ja tabletti pole vaja võtta. Veritsus jätkus veel ja sama päeva õhtul libises välja umbes 3-4cm suurune kõva tükk. Kas tegemist võis olla mingi tsüstiga mis võiks olla murettekitav ja kas need libisevad ise niimoodi välja?

Veritsus kestis kokku ainult 5 päeva, viimasel päeval olid hetkelised tugevad valud ja suurem vere välja voolamine, kuid peale seda ei ole enam üldse veritsenud ega määrinud. Kas ajaliselt nii lühike veritsemine on normaalne, või ma peaks siiski muretsema, et miskit jäi veel sisse ja võib tekitada põletiku, kuigi arst ütles, et emakas on puhas ja veritsus võib kesta veel mitu nädalat?

Arst kutsus mind tagasi visiidile umbes 1,5 kuu pärast, et uurida miks rasedus võis katkeda.

Aitäh vastamast!

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija,
andmetest selgub, et olete 26-aastane

Kahju ja kurb, et seekord nii juhtus. Kirjutage üles kuupäev, millal rasedus katkes. Kui emaka õõne puhastust ei olnud vajalik teostada, siis oli see täielikult katkenud iseeneslik heidend.
Raseduse osised ja koetükid võivad väljuda pikema aja jooksul. Menstruaaltsüklid taastuvad mõne aja pärast ~1,5-3 kuu jooksul.
Jälgida tuleb kaebusi: günekoloogiline verejooks, mis on üks side või üks tampoon tunnis enam kui kolme-viie tunni jooksul; kehatemperatuur üle 38,5 kraadi, apteegi käsimüügi ravimietel allumatu alakõhuvalu. Siis võib pöörduda günekoloogia erakorralisse vastuvõttu.

G.Litter M.D.
naistearst.ee, veebiregistratuur.ee 24/7