SOS pillid ja päevad 03.03.18 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Päevad algasid 7.01 ja kestsid kuni 11.01. Olin kaitsmata vahekorras 25.01., noormees katkestas enne tulekut. 6-7 tundi hiljem võtsin SOS pilli. Päevad hakkasid 2.02 ja kestsid kuni 6.02.
07.02 öösel olin 2 korda vahekorras, samuti noormees katkestas enne tulekut, SOS pilli võtsin sama päeva õhtul kell 19. Justkui nagu päevad hakkasid 11.02 ja määrimine kestis kuni 15.02. kuupäevani.

Kui ma ei oleks teist korda SOS pilli võtnud, oleks pidanud päevad hakkama 28.02, kuid ei ole siiani alanud. Täna on 03.03. Kas võin rase olla? Või lihtsalt on tsükkel väga sassis? Tean, et ei oleks pidanud SOS pille uuesti võtma, kui olin neid alles hiljuti võtnud.

Varasemalt olen võtnud pille (gesytil) mitu aastat, enne seda yasminellet mitu aastat, nende võtmise lõpetasin 2017.aasta oktoobris, kuna peavalud olid liiga tugevad ja sagedad. SOS pille olen varasemalt võtnud 5-6 aastat tagasi.

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija,
andmetest selgub, et olete 26-aastane

Raseduse välistamiseks tuleb teha hommikusest uriinist rasedustest, mille saate osta apteegi käsimüügist. Negatiivse tulemuse korral korrake rasedustest kord nädalas. Võite pöörduda ka laborisse synlab.ee ja ise tasudes teha rasedushormooni HCG https://synlab.ee/patsiendile/verevotukohad/
NB! Analüüside tegemiseks ei ole vaja end eelregistreerida, proovide andmine jooksva järjekorra alusel.
Samas saab teha 3 analüüsi tasuta https://synlab.ee/tasuta-testimine-ja-noustamine/
Lisaks HIV testile on tasuta ka B- ja C-hepatiidi analüüsid, tasulise* teenusena saab vajadusel end testida mitmete teiste haiguste suhtes.

Kui rasedus on välistatud, siis on tegemist menstruaaltsükli häirega, mille põhjustavad SOS pillid.
Soovimatust rasedusest tuleb hoiduda, võimalikud on ka mittehormonaalsed meetodid: kondoomid, Pharmatex sari, viljakusmonitor.ee
http://raviminfo.ee/apthkiri.php
http://www.viljakusmonitor.ee/hoidu-rasedusest-daysyga/
Ka EVRA plaastrid ja NuvaRing on sobinud neile, kellel probleeme antibeebipillidega.

Kui probleem ei möödu, siis pöörduge noorte nõustamise keskusesse.

Galina Litter naistearst.ee
Pirita Naistearstid