Rasedustest verest, määrimine nädal enne menstruatsiooni 12.06.17 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere!
Soovin, et tölgiksite minule need laboratooriumi tulemused, näide vöetud Helsingis, telefon ei vasta, et küsida sealt testitulemusi. Kas rasdeus on vei ei ole? Vöi on test tehtud liiga vara? Oleme umbes 9 kuud proovinud last saada. Erakliinikus käies köik hormoonid ja ultra korras.
Näide vöetud 6.6.2017, Uuring: P-hCG-tot Tulemus: ◁ 1.2 Ûksus: IU/I Kontrollväärtused: -◁5
Viimane menstruatsioon 13.5.17, tsükkel on kogu eluaeg olnud väga korrapärane 28 p (+ - 1 p). Määrimine algas 3.06.17 (nädal enne oletatavat menstruatsiooni 10.6.17) algul oli roosa ja möned tilgad, siis veidi rohkem, kuid ei selline kui tavaline menstruatsioon, kahel päeval tuli ka munavalge taolist limast venivat eritist koos verega, määrimine kestis täpselt nädala, ei ole sisaldanud veretükikesi, ei ole olnud krampe ega seljavalu, ei migreeni ei midagi mis tavaliselt menstruatsiooniga kaasneb. Umbes 30-ndal mail hakkasin end tundma väga halvasti, niikui oleks körge palavik, kuid palaviku ei ole, kogu mu ihu oli valus, raputamist ei kannatanud, isegi dussist tulev vesi tegi haiget, rinnad väga valusad (seda alates ovulatsiooni päevast 25 mai).
Soov on saada laps. Kas tegu vöib olla rasedusega?
Olen 45 aastane, minul on 5 last, elukaaslane 42 ja temal 4 last.

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Tere. Rasedust kindlalt ei ole. Võimalik, et tsüklihäire, mis võib suure tõenäosusega olla seotud vanusega. Teil võib olla juba preklimakteeirline aeg. Jälgige oma edaspidiseid menstruaaltsükleid. Võimalik, et tsükkel pisut nihkub edasi, sellest ka rindade hellus.
dr Kadastik