rasedustest 06.03.02 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere!

Mul mure! Kui täpselt näitavad tulemust rasedustestid ja mida tähendab üliõrn

teine joon testil?

Soovin rasestuda. Varem rasedusi pole olnud. Minuga ja mu elukaaslasega

peaks kõik normis olema. Tegin ovulatsioonitesti ja ovulatsioon toimus.

U. 3. päeval oli kõhus imelik tunne ja veidi iiveldas. Midagi sellist pole ma

varem kogenud.

Kasutasin "after 10 tm" 10, 11 päeval. Olen kuulnud igasugu variante,

et mõnel juhul näitab test (after10 tm) tulemust 3. päeval enne nn. päevi,

teistel juhtudel alles hiljem. Tean rasedushormoonist ja ka psühholoogiast.

Mida siis arvata? Võin ma olla rase?

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud küsija!

Meditsiinis on kõik võimalik: nii valenegatiivsed kui valepositiivsed testid.

1. raseduse tunnus on menstruatsiooni ärajäämine. Menstruatsiooni peetust loetakse 36. päevast. 36. päeva hommikusest uriinist tuleb teha rasedustest ja pöörduda naistearstile. On arusaadav, et sooviksite kohe teada saada. Võite kasvõi igal hommikul teha testi, kui nad on liiga vara teostatud nn. "kahtlased", võivadki nad olla valenegatiivsed.

Soovin, et Teile saabuks oodatud rasedus!

Naistearst Galina Litter