Raseduse algus 10.08.16 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere, olen 34-aastane terve naine. Meil on mehega soov saada oma esimene laps. Rihtisime juulis vahekorraga "õiget aega". Juulikuised "päevad" algasid 4. Järgmiseid päevi, mis pidanuks algama 2. augustil, enam korralikult ei alanudki, toimus kerge määrimine umbes 5 päeva enne oodatavat menstrutsiooni. Tegin 6. augustil rassedustesti, igaks juhuks kohe mitme erineva firma omad. Kõik testid olid kahe triibuga, kuid triibud olid üsna heledad, olenevalt firmast mõni veidi heledam, mõni tumedam. Täna, 10. augustil tegin uue testi ja triip ei ole oluliselt tumedamaks läinud. Kas see võib olla näitaja, et midagi on halvasti või võib organismide eripäradest tulenevalt ollagi nii, et triip ei lähegi kõigil eriti tumedaks? ? Arsti aja sain alles 9. septembriks. Muude tunnustega on nii, et magan väga palju, rinnad pakitsevad veidi (ei ütleks, et on väga valusad) ning aegajalt on hästi õrn valu kõhus. Eeldatavate "päevade" ajal oli kerget määrimist, mitte verd vaid vetsus käies jäi paberile veidi ebamäärast värvi voolust (pruunikas-oranzikas).

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija

Rasedustest hommikusest uriinist võib olla esimene raseduse tõestus, reeglina on juba siis menstruatsiooni peetus, mida loetakse alates 36. päevast.
Suure tõenäosusega tegite esimesed testid liiga vara ja seetõttu olid nad +- tulemusega.
Alati võite pöörduda laborisse ja ise tasudes teostada uuringu rasedushormoonile HCG:
http://synlab.ee/patsiendile/verevotukohad/
Meil on vastuvõtud rasedatele sooviga sünnitada teisipäeviti, saatke oma isikukood minu töömeilile glitter@naistearst.ee ja leian teile aja.
Muretsemiseks ei ole põhjust, hakake tarvitama vitamiine rasedatele n Pregnaane Plus vms.

Galina Litter naistearst.ee
Pirita Naistearstid