Rasedus, raseduse katkemise sümptomid. 05.03.23 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere! Tegin 3.märtsil rasedustesti, mis osutus positiivseks. Viimaste päevade algus oli 26.jaanuar. Kuna veidi üle aasta tagasi minu eelmine rasedus peetus varajases sdaadiumis, siis muretsen, kas see võib uuesti juhtuda. Tunnen veidi muret, sest tavaliselt mul raseduse ajal on tupe ümbrus värvunud lillakat tooni, kuid seekord ei ole, kas on oht, et rasedus võib olla peetund? Veritsust ega muid sümptomeid ei tähelda. Günekoloogi juurde panen aja niipea kui võimalik.

Ette tänades

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija,
andmetest selgub, et olete 35-aastane

Rohkem olulist infot peetunud raseduste kohta saate kasutades otsingut "Kristiina Rull". Kolleeg Tartu Ülikooli Naistekliinikust on kaitsnud sel teemal doktoritöö ja kirjutanud palju artikleid. Saate teada, et põhjusi võib olla väga palju. Seetõttu alati on lootust, et need kõik ei kordu. Kuid, aja dr Rullile võiksite ikkagi broneerida, konsultatsiooniiks.
Kirjeldatud sümptom viitaks rasedusele üldiselt. Raseduse lõppemisi võib olla vähemalt viiel erineval moel.
Juba vanuse ja TSA tüsistunud anamneesi tõttu oleks arukas tarvitada vitamiine rasedatele ja foolhapet raviannuses väärarendite profülaktikaks.

G.Litter M.D.
naistearst.ee, veebiregistratuur.ee 24/7