Bakter raseduse ajal 02.08.16 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Seoses rasedusega olen põdenud vahelduva eduga põiepõletiku ja eeldan ka neerupõpetiku mis on tingitud e-coli bakterist Mis elab minu organismis ja ei taha kuidagi lahkuda. Hetkel olen 35nädalat rase ja sümptomid jälle tagasi. Palavik, jõuetus, külmavärinad ja seljavalu. Pidevalt valmis paratsetamool kuna palaviku ei saa kõrgeks lasta . Kuidas ja millise ravimiga saaksin sellest lahti?

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Tere, rasedus kindlasti on soodustav olukord. Immuunsûsteem muutub ja organism vastuvôtlikum. Kindlasti peaks ka mees ennast kontrollima. Vöimalik mehe krooniline pôletik , mis kandub teile. Kui teil pôletik sageli , siis soovitaks pikemaajalisi pôletkukuure, mille máárab arst. Reeglina 10 pàevased ravikuurid on ebapiisavad. Kui mehel pôletik, siis ravima peaks samaaegselt. Dr kadastik