Sünnitus( platsenta madal asetus) 24.07.16 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere!

Naistearst ütles raseduse 37 nädalal, et sünnitusel on suur oht verejooksuks, kuna platsenta on emakasuudmest 1 cm kaugusel.Rasedust hetkel on 39 nädalat. Rasedus on kulgenud normaalselt. Kas sellisel juhul oleks teie arvates soovitatav keisrilõige või loomulik sünnitus?

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Tere, ei pea tegema keisrit. Sageli sünnitamise käigus kui emakakael avaneb, saab avada varakult loote veepõis millega komprimeeritakse platsenta serva ja saate ise sünnitada. Muidugi välistatud siiski ei ole ka keisrilõikus, mis osutub vajalikuks sünnitamise käigus. Reeglina naised ise sünnitavad probleemita. DR Kadastik