Südamelöögid 31.03.16 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere. Olen hetkel 6+4 nd rase. 5 nd ei näinud arst loodet vaid ainult lootekotti. Mulle tehti esmasp haiglas olles uh aga südamelööke ei leitud. Kolmap tehti uuesti ja endiselt südamelööke ei olnud. Ja hcg oli langenud. Lähen esmasp haiglasse tagasi ja siis vaadatakse uuesti. Kas peaksin muretsema?

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija,
andmetest selgub, et olete 33-aastane

Kahjuks mure ei aita ja ise ei saa enam midagi muuta, vaid aeg näitab, kas rasedus kasvab ja areneb. Kaasajal on kaebusteta seisundit lubatud rahulikult jälgida ja oodata. Nii väikeses suuruses ei olegi reeglina näha loodet. Kaebuste puudumisel võiks UHD korrata 2 nädala pärast. Kui tekib veritsus, siis on kahtlus iseeneslikule katkemisele.
Kui soovite ja see rahustaks, siis võite ise omal soovil ise tasudes laboris synlab.ee teostada HCG, aga see ei ole hädavajalik. HCG tõus näitab raseduse kasvu.
Soovitav on tarvitada foolhapet ja vitamiine rasedatele.
Rasedana peaks arvel olema hiljemalt 11+6

Galina Litter naistearst.ee
Pirita Nasitearstid