Rasestumine imetamise ajal 02.02.16 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Imetan 1a 4k vanust last, soovin uuesti rasestuda. Menstruatsioonid on taastunud ja on muutunud regulaarseks (32-34 p), kuid neljast korrast kolmel juhul on olnud tegemist luteaalfaasi puudulikkusega (ovulatsioonist päevadeni 7-10 päeva). Ovulatsiooni pole testinud, kuid tunnen väga spetsiifilisi sümptomeid. Kui suur tõenäosus on rasestuda, või peaks imetamise täielikult lõpetama? Praegu imetan päeval ühe korra ja öösel 3-4 korda. Varasemalt rasestumisega pole probleeme olnud (2 korda). Hetkel pole rasestumine õnnestunud ühe tsükli jooksul.

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Tere, kuna te veel imetate, siis suure tõenäosusega ongi põhjuse selles , et pole rasedaks jäänud. Imetamise ajal teatud hormoonid pärsivad ovulatsiooni. Rasestumise võimaluseks sel ajal arvatakse umbes 10 %.
DR Kadastik

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Rasedus ja sünnitus

Rasestumine peale operatsiooni

Jaanuar 2020 käisin konisatsiooni lõikusel. Sain aru, et 3 kuu pärast oleksin pidanud tegema uue PAP testi, et üle kontrollida, kas nüüd on test korras.
Olen nüüdseks saanud ka 2 vaktssini, kolmas ...

Ülle Kadastik

Vastas dr Ülle Kadastik

Tere, raseduse ajal vaktsiini ei tohi teha. Juhul kui jääb mingi vaktsiin ära, siis seda saab teha peale sünnitust imetamise ajal, mitte enne. Kui lükkub kolmanda süstimise tegemine pisut edasi, pole ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: