antibiootikumid/allergia ja rasedus 17.02.15 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere,

olen 29. aastane naine, plaanis on rasestuda. 3-4 kuud tarvitan foolhapet. Praegu olin haige (diagnosiks arst pani bronhiit), võtsin 6 päeva Sumamedi, see ei toimunud ja arst kirjutas välja Klacidi 7 päevaks, umbes nädala aega võtsin ka Foradili (inhalatsioon) bronhide jaoks. Võtan viimast Klacidi homme, 18.02. Menstruatsioon algas eile, 16.02. Küsimus on selline: millal peale selliste ravimite võtmist saame rasestumisega katsetada? Kas tuleb mõni aeg oodata?

Lisaks sellele olen allergik, tegemist on kroonilise idiopaatilise urtikaariaga, põhjus on ebaselge. Erinevatel aegadel olin kasutanud Zyrtec, Claritine, nüüd viimased aastad võtan Kestine . Nõgeselööve tuleb keskmiselt 1 kord 5 päeva jooksul, kannatan nii palju, kui võib ja kui nõgeselööve on selline, et kõik läheb paiste ning kannatada pole võimalik, võtan 10mg kuni 20mg Kestine. Kahjuks, ilma ravimita ei saa elada...Saan aru, et ravimite võtmine raseduse ajal ei ole hea asi, kuigi valikut mul eriti pole. Soeses sellega küsimus: mis nendest (Zyrtec, Claritine, Kestine) on vähem kahjulik lootele? Kas on vahet, mis ravimit nendest võtta I, II ja III kolmandiku jooksul ? Kas võib olla, et raseduse algul on vähem kahjulik üks ravim ning pärast teine? Milles seisneb oht lootele? Olen tõesti mures allergia rohtu võtmise pärast, kuna arvatavasti pean neid kasutama terve raseduse jooksul.

Teie abi peale lootes

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Tere. kuu aega võiks olla Klacid ravist möödas enne kui üritate rasestuda. Allergia rohud on lubatud rasedsue ajal. . Nendel erinevust pole
DrKadastik