esimene menstruatsioon pärast sünnitust 07.01.15 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Sünnitasin pea 5 kuud tagasi ning kõik kulges komplikatsioonideta. Veritsus lõppes 3 nädalaga. Nüüd pärast imetamise lõppu on alanud esimene menstruatsioon. Mure selles et suhteliselt suur veritsus on kestnud juba 12 päeva ning kaasneb nõrk valu alakõhus. Varem oli tsükkel korrapärane ning kestis vaid 4 päeva. kas see on normaalne ja kas päevad võivad pärast sünnitust selliselt muutuda või on tegemist mingi probleemiga, mis vajab arstiabi?

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija!
Andmetest selgub, et olete 32-aastane.
Otsustage, kas soovite hetkel rasestuda ja sünnitada või soovite rasedusest hoiduda. Kui soovite rasedusest hoiduda, siis on parimad kombineeritud hormonaalsed kontratseptsiooni vahendid KHK, mis ravivad ka veritsust: n antibeebipillid, EVRA plaastrid, NuvaRing. Sünnitanud naisele oleks uuem meetod NuvaRing.
Soovitan esmalt pöörduda oma perearstile ja kontrollida kliinilise vere analüüs ja ferritiin. Kui on tegemist aneemiaga, siis tuleb seda ravida. Vereanalüüsiga pöörduge naistearstile kontratseptsiooni nõustamiseks, pikka veritsust saab edukalt ravida sümptomaatiliste ravimitega.
Galina Litter naistearst.ee Pirita Perearstikeskuses