Rasestumise võimalus peale steliriseerimist. 14.03.14 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere.mul 2 täiskasvanud last.Juba aasta soovin meeletult last ja kahetsen väga et lasin 15 a tagasi steriliseerimist teha,kuna olin tohutult viljakas ja ei tabletid ega spiraal ei sobinud.minu elukaaslane on süvauskilik ja kunstlik viljastamine ei sobi,vaid rasestume peaks loomulikul teel toimuma.õnnest on puudu laps,meie ühine.sain aru,et taastav operatsioon kas või ühe munajuhale on võimalik,kuid ei teostata.kas on võimalik ja kus on see võimalik ?kui palju see maksaks?.kuna mul on veenilaiendid,siis arst ei soovitanud isegi kunstliku viljastamist.

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Tere. Steriliseerimist peetakse tagasipöördumatuks ja seda tehakse ikka alati suure veendumusega ja sooviga enam mitte lapsi saada. Harva ikkagi naised kahetsevad seda. Loomulikult oleks õigem kunstlik viljastamise, kuid teatud olukorras on võimalik munajuhasid taastada. (Tartu naistekliinikus).Õnnestumise % sõltub vanusest ja steriliseerimise ajast. Kui vanus on 40+. siis me seda kindlasti ei tee, üle 35 a on tulemus küsitav? Kui steriliseerimisest on möödas üle 5 aasta, siis tulemused on ka halvemad. Ikkagi siis on parem kunstlik viljastamine. Kui te
mahute sinna vanusegruppi, mil saaks taastamist teha, siis võtke minuga ühendust. ylle.kadastik@kliinikum .ee
Ülle Kadastik