ülekantud rasrdus ja eelnev keiserlõige 04.03.14 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere,
Mul siis tõsine mure. Nimelt jooksrb mul hetkel juba 43 rasrdusnädal ja arstid ei võta midagi ette, et sünnitust esile kutsuda. Panevad küll mingit geeli, kuid see ei mõju üldse. Eelnevalt oli keisrilõige 99 -dal aastal ja vaginaalne sünnitus, 2008 -dal kus kasutati ka vaakumit. Nüüd ei julge arst aga sünnitust esile kutsuda, kuna on kunagi tehtud keiserlõige. Kas selline olukord on normaalne? Pealegi peab abikaasa tööle minema ja lapsi ei ole ka jätta kusagile. Kas peaksin oöörduma äkki kuhugi teise haiglasse? Olen täitsa ahastuses juba. Igal läbivaatusel väidab arst, et emakakael on valmis ja emakas ka.

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Kui on 43 nädalat , siisi peate mimena sünnieelsesse osakonda ja alustama induktsiooniga. Induktsiooni võimalusi on mitmeid, selle määrab arst.
DR Kadastik